Uchylne siedziska Twist

Produkty: 1 - 2 z 2
Sortowanie:

Co począć, gdy biuro trzeba umieścić we wnętrzu o metrażu który jest znacznie mniejszy niż ten, o którym się marzyło? Trzeba oczywiście wybrnąć z tej sytuacji z twarzą, to znaczy zadbać o to, by cała przestrzeń byłą jak najbardziej funkcjonalna – i żeby wąskie przejścia czy brak miejsca na duże meble pozostawał problemem.

Żeby poradzić sobie z zagospodarowaniem niedużego biura, warto po prostu postawić na rozwiązania, które pozwolą wykorzystać w pełni cały potencjał miejsca, a trochę pomogą oszukać małą przestrzeń. Jeśli nie ma miejsca na wstawienie masywnej, designerskiej sofy, trzeba zdecydować się na przykład na siedziska składane twist, które przytulą się do ściany, a okażą swoją przydatność wtedy, gdy faktycznie będą potrzebne.

Siedziska składane twist, czyli krzesło bez krzesła

Myśląc o krześle, zazwyczaj ma się na myśli dość charakterystycznie wyglądającą konstrukcję, składającą się z siedziska (bogatego w przynajmniej oparcie pod plecy) i utrzymujących je nóg lub pełniącego ich rolę, właściwie uformowanego statywu. Siedziska składane twist to zaś zupełnie inne wcielenie mebli, które zapraszają do zajęcia pozycji siedzącej. Od klasycznych modeli różnie je też jeszcze jedna, bardzo ważna cecha – są mianowicie umieszczane na ścianie.

W ten sposób mogą się w nią wtopić, kiedy akurat nie są nikomu potrzebne, a to może naprawdę wiele ułatwić w biurze o małym metrażu. Siedziska składane twist mogą być czasem jedynym wyjściem dla tych właścicieli biur – również tych, którzy chcą zapełnić biurową przestrzeń meblami łatwymi do utrzymania w czystości. Te modele, wykonane z drewnianej sklejki i pokryte na przykład laminatem, wystarczy szybko przetrzeć, żeby przywrócić im estetyczny wygląd.

Jak działają siedziska składane twist? Kluczem do sukcesu całej konstrukcji są mocne zawiasy, które pozwalają odchylić siedzisko i zwrócić je równolegle do podłogi – tak, by można było na nim usiąść. Jednocześnie bliźniacza część, zbliżona kształtem i wymiarami do siedziska, jest na stałe przymocowana do ściany, przez co jednocześnie stabilizuje to nietypowe krzesełko i pełni również rolę oparcia. Siedziska składane twist są wiec przede wszystkim praktyczne, ale można je też postrzegać jako ciekawą propozycję estetyczną – ciekawą, jeśli szuka się rozwiązań estetycznych i na wskroś nowoczesnych, genialnych w swojej prostocie.

Co jeszcze można uzyskać dzięki siedziskom składanym twist?

No właśnie, żeby zdecydować się na siedziska składane twist nie trzeba być zmuszonym przez kwestie praktyczne. Absolutnie nie, bo może to właśnie takie siedziska pojawiające się na zawołanie i wtapiające się w przestrzeń ściany idealnie dopełnią wnętrza biura, które ma robić na gościach wrażenie nowoczesnego.

Siedziska składane twist też z powodzeniem zapewnią komfort tym, którzy na nich usiądą, choć ich prostota może być w tym względzie nieco myląca. Myśląc o uzupełnieniu biura w miejsca do siedzenia, warto brać pod uwagę także siedziska składane twist – a wcześniej warto zajrzeć do tej kategorii.